Ubytování 

Ubytování je zajištěno na jednou, dvou a třílůžkových pokojích. Celková kapacita DpS je 72 lůžek, k dispozici je 6 jednolůžkových, 24 dvoulůžkových a 6 třílůžkových pokojů. Pokoje jsou kompletně vybaveny – vestavěné skříně s uzamykatelnou schránkou, polohovací lůžka, noční stolky, kuchyňská linka (není na některých třílůžkových pokojích), skříňky, stůl s křesly. Součástí většiny pokojů je i balkón a sociální zařízení s WC a sprchovým koutem. Vše je samozřejmě bezbariérové a přizpůsobené potřebám seniorů. Uživatelé mají možnost si pokoj dovybavit drobnými předměty, aby se zde cítili příjemně (např. obrazy, fotky, květiny, sošky, malé elektrospotřebiče jako rádio, televize, varná konvice, lednička). Uživatel nemá možnost si vybrat svého spolubydlícího (z organizačních a kompetenčních důvodů DpS). Snažíme se tedy umístit na jeden pokoj uživatele se srovnatelnou fyzickou a mentální úrovní.

Kromě svého pokoje mohou uživatelé samozřejmě využívat další společné prostory. Na druhém, třetím a čtvrtém podlaží mají k dispozici denní místnost s lednicí a televizí. Zde mohou trávit volný čas nebo tyto prostory využívat při návštěvách. Na denní místnosti ve druhém podlaží mají uživatelé volně přístupné společenské hry, jako např. šipky, karty, kostky atd. Část denní místnosti ve třetím podlaží je upravena jako reminiscenční koutek. V suterénu budovy se nachází fyzioterapie a dílnička pro volnočasové aktivity, v přízemí je kuchyň s jídelnou, obchůdek, relaxační místnost, ekumenická místnost, kanceláře, kadeřnictví, recepce a klubovna využívaná k volnočasovým aktivitám. K relaxaci a trávení volného času lze využít také prostory zahrady s altánem a jezírkem.

VÝBOR OBYVATEL

Uživatelé se mohou podílet na uspořádání života v domově prostřednictvím svých zástupců zvolených do výboru obyvatel. Výbor obyvatel je zvolen uživateli a zastupuje je v jednáních s vedením domova.

Výbor plní zejména tyto úkoly:

- vznáší připomínky k uspořádání života v domově, ke skladbě stravy, předává náměty, připomínky, přání a požadavky ostatních uživatelů,

- působí na uživatele, aby jejich chování a jednání, vzájemné vztahy i vztah k zaměstnancům CSSML odpovídal zásadám slušného chování, aby uživatelé dodržovali domácí řád, pokyny ředitele, ústavního lékaře i ostatních zaměstnanců

- spolupracuje s vedením domova při organizování kulturní a zájmové činnosti, při projednávání a řešení stížností a připomínek uživatelů a při řešení jiných závažných otázek.

Jednání výboru obyvatel svolává ředitel zpravidla 1 x za 3 měsíce, nebo se koná nárazově na základě podnětů členů výboru obyvatel či vedení domova.

Centrum sociálních služeb města Letovice, příspěvková organizace
Organizace je finančně podporována z prostředků
Jihomoravského kraje a Města Letovice.

Kontakt

J. Haška 1082/12
679 61 Letovice
crossmenuchevron-down