Stravování

Stravování je zajištěno moderní kuchyní CSSML. Uživatelům je poskytována celodenní strava zahrnující snídani, oběd, svačinu a večeři. Na doporučení ošetřujícího lékaře může uživatel využívat stravu dietní nebo diabetickou (u uživatelů s diabetem podáváme diabetickou stravu dle indikace lékaře dle aktuálního zdravotního stavu a potřeb konkrétního uživatele). Na základě individuálního přání uživatele zajistíme také vegetariánskou stravu. Konzistence stravy je přizpůsobena individuálním potřebám uživatele. Strava je uživateli podávána v místě, kde si sám přeje – může se stravovat v jídelně, na denních místnostech na jednotlivých podlažích, u stolů na chodbách či na pokoji.

Jídelní lístek na dané období je zveřejněn na nástěnkách na jednotlivých podlažích, ve výtahu, v jídelně a na přání si uživatelé mohou nechat jídelní lístek také vytisknout. Aktuální jídelní lístek je rovněž zveřejněn zde na webových stránkách:

Uživatelé mají možnost vybrat si v den svých narozenin oběd z narozeninového jídelního lístku a také mají možnost odebírat vegetariánskou stravu - dojednáváme individuálně.

Narozeninový jídelní lístekVzorový vegetariánský jídelní lístek

Stravovací komise

Uživatelé se mohou vyjadřovat ke kvalitě, složení a způsobu podávání jídla buď sami, nebo také prostřednictvím stravovací komise. Ta se schází zpravidla 1x za čtvrt roku (případně dle potřeby) a kromě ředitele, vedoucího úseku sociální péče a vedoucí stravování ji tvoří také zástupci z řad uživatelů domova pro seniory. Stravovací komise se zabývá připomínkami strávníků a podává podněty a návrhy ke stravě a složení jídelníčku.

Uživatelé mohou dle svého zájmu využít možnosti posezení v naší „kavárničce“. V pracovní dny mohou uživatelé nakupovat potraviny a další drobné zboží v obchůdku v přízemí CSSML. Uživatelům se sníženou pohyblivostí, nebo na přání, zajišťují nákupy sociální pracovnice.

Cena za ubytování a stravu v sobě zahrnuje náklady na ubytování, celodenní stravu, každodenní úklid pokoje, péči o prádlo (praní, žehlení a drobné opravy oblečení) a veškeré energie. Cena se liší dle typu pokoje a stravy – viz:

Úhrady za ubytování a stravu
Centrum sociálních služeb města Letovice, příspěvková organizace
Organizace je finančně podporována z prostředků
Jihomoravského kraje a Města Letovice.

Kontakt

J. Haška 1082/12
679 61 Letovice
crossmenuchevron-down