Stravování

Stravování je zajištěno moderní kuchyní CSSML. Uživatelům je poskytována celodenní strava zahrnující snídani, oběd, svačinu a večeři. Na doporučení ošetřujícího lékaře může uživatel využívat stravu dietní nebo diabetickou (u uživatelů s diabetem, kdy je diabetes kompenzován noční dávkou inzulinu, je podávána také druhé večeře). Na základě individuálního přání uživatele zajistíme také vegetariánskou stravu. Konzistence stravy je přizpůsobena individuálním potřebám uživatele. Strava je uživateli podávána v místě, kde si sám přeje – může se stravovat v jídelně, na denních místnostech na jednotlivých podlažích, u stolů na chodbách či na pokoji.

Jídelní lístek na dané období je zveřejněn na nástěnkách na jednotlivých podlažích, ve výtahu, v jídelně a na přání si uživatelé mohou nechat jídelní lístek také vytisknout. Aktuální jídelní lístek je rovněž zveřejněn zde na webových stránkách:

Uživatelé mají možnost vybrat si v den svých narozenin oběd z narozeninového jídelního lístku:

Narozeninový jídelní lístek

Stravovací komise

Uživatelé se mohou vyjadřovat ke kvalitě, složení a způsobu podávání jídla buď sami, nebo také prostřednictvím stravovací komise. Ta se schází zpravidla 1x za čtvrt roku (případně dle potřeby) a kromě ředitele, vedoucího úseku sociální péče a vedoucí stravování ji tvoří také zástupci z řad uživatelů domova pro seniory. Stravovací komise se zabývá připomínkami strávníků a podává podněty a návrhy ke stravě a složení jídelníčku.

Uživatelé mohou dle svého zájmu využít možnosti posezení v naší „kavárničce“. V pracovní dny mohou uživatelé nakupovat potraviny a další drobné zboží v obchůdku v přízemí CSSML. Uživatelům se sníženou pohyblivostí, nebo na přání, zajišťují nákupy sociální pracovnice.

Cena za ubytování a stravu v sobě zahrnuje náklady na ubytování, celodenní stravu, každodenní úklid pokoje, péči o prádlo (praní, žehlení a drobné opravy oblečení) a veškeré energie. Cena se liší dle typu pokoje a stravy – viz:

Úhrady za ubytování a stravu
Centrum sociálních služeb města Letovice, příspěvková organizace
Organizace je finančně podporována z prostředků
Jihomoravského kraje a Města Letovice.

Kontakt

J. Haška 1082/12
679 61 Letovice
crossmenuchevron-down