VYSTOUPENÍ DĚTÍ KE DNI MATEK

V Mateřské škole Komenského, Letovice si děti pod laskavým vedením milých učitelek společně připravily pásmo ke dni matek. Svým vystoupením v minulém týdnu děti potěšily své maminky, a ve čtvrtek 16. 5. se přišly o radost rozdělit i s námi do domova pro seniory. I babičky jsou totiž maminky a s velkým potěšením jsme si užili dopoledne chvíli s dětským smíchem, radostí a chutí potěšit druhé.
Děkujeme za milou návštěvu.

ZPÍVÁNÍ S PANÍ NEČASOVOU

V pátek 10. 5. 2024 za námi do domova přišla paní Marie Nečasová, naše dlouholetá a ochotná spolupracovnice a především výborná hudebnice.

Sešli jsme se v jídelně a celé dopoledne jsme prozpívali a užili si její skvělý hudební doprovod. Hru na klávesy střídala s hrou na housle a posluchači i zpěváci z řad našich uživatelů byli nadmíru spokojeni :-)

Plán akcí na měsíc květen 2024

si můžete prohlédnout zde
akce květen 2024

PÁLENÍ ČARODĚJNIC

V pondělí 29. 4. 2024 jsme v zahradě CSSML uspořádali tradiční "Pálení čarodějnic". Počasí nám tentokrát přálo, takže jsme mohli strávit příjemné odpoledne na čerstvém vzduchu, s veselou muzikou a bohatým občerstvením. Pivo, víno, káva, šťáva, voda, pití dle libosti a k zakousnutí buď grilovaná sekaná - naše novinka, nebo tradiční opečený párek. Výběr dle toho, kdo měl na co chuť.
 O dobrou náladu a obsluhu se starala početná parta báječných čarodějnic. 
Letos se opravdu vyvedly a díky za ně :-)

TANČENÍ S MgA. Petrem Veletou

Ve čtvrtek 25. 4. 2024 náš domov navštívil pan MgA. Petr Veleta, taneční mistr, který je mezi našimi uživateli velmi oblíben. Jeho přítomnost si nenechalo ujít mnoho z našich uživatelek i uživatelů. Za zvuků příjemné hudby se v jídelně tančilo, na nohou i na vozíčcích, kdo jak zvládl a jak se komu chtělo.

Všichni zúčastnění byli z dopoledního programu nadšení a také jsme se opětovně přesvědčili, že pokud máme chuť, tančit se dá opravdu na mnoho způsobů.

VYSTOUPENÍ DĚTÍ Z MATEŘSKÉ ŠKOLY LETOVICE - TYRŠOVA

Vystoupení dětí máme rádi a jsme vždycky nadšení z jejich návštěv u nás. Tentokrát za námi dorazily děti z mateřské školy v Letovicích, na ulici Tyršova. Nacvičily si pro nás dvě scénky - v jedné nám zazpívaly o jaru a mláďatech a druhá scénka byla inspirovaná muzikálem Pomáda. Každý si mohl vybrat, příznivci tradic i milovníci moderního umění si přišli na své.

Děti byly milé a šikovné a děkujeme především vedení školky a šikovným učitelkám, že si pro nás vyhradily s dětmi čas.

PEČENÍ V KLUBOVNĚ

Začátkem dubna jsme se sešli v klubovně a společně jsme pekli. Tentokrát to ovšem nebyly buchty ani koláče, ale slané tyčinky. Nejprve jsme vyváleli připravené těsto, rozkrájeli a "zamotali" tyčinky, které se pak dozlatova upekly. Pak jsme připravovali jarní "dip". Směs bylinek s tvarohem byla výborná a k tyčinkám opravdu ladila.

Celé dopoledne jsme si při společné práci užili a ještě jsme si pochutnali :-)

Plán akcí na měsíc duben 2024

si můžete prohlédnout zde
akce duben 2024

VELIKONOČNÍ HRKÁNÍ

Zelený čtvrtek a naše tradice v domově pro seniory, to prostě musí být :-)

Na jednotlivých podlažích domova se sešli uživatelé, společně jsme se rozloučili se zimou a "vynesli Moranu". Hrkali jsme, protože zvony odlétají do Říma, a mužské osazenstvo také všechny přítomné dámy řádně vymrskalo, aby jarní míza přinesla zdraví a elán do dalšího období.
Pestrobarevné pentle, vajíčka i básničky pobavily všechny zúčastněné a jsme rádi, že si tyto tradice můžeme bez omezení dopřát.
Krásné jarní dny všem

PODĚKOVÁNÍ

Velké poděkování posíláme paní Ing. Jaroslavě Konůpkové, která našim uživatelům na Velikonoce napekla krásné jarní perníčky. Vajíčka ozdobená velikonočními motivy udělala našim uživatelům radost a mnozí si také velmi pochutnali.

Děkujeme za milou a chutnou pozornost :-)

VAZBY Z KVĚTIN

Naše letošní přípravy na Velikonoce zahrnovaly i tvoření vazeb z živých květin. Sešli jsme se v hojném počtu v klubovně, kde jsme společně vytvořili vazby na výzdobu našeho domova. Potěšili jsme se pestrými barvami květin, zpracovali větvičky krušpánku a další zeleň. Pod vedením Evičky a Lenky nám pod rukama vyrostly krásné vazby pro potěchu oka i duše. 

Vyšlo nové číslo našeho časopisu

prohlédnout si ho můžete zde
časopis jaro 2024

PEČENÍ JIDÁŠŮ

V předvelikonočním čase již tradičně pečeme jidáše. Tentokrát jsme se sešli v jídelně ve čtvrtek 14. 3. 2024. Zadělali jsme těsto a pak jsme pletli. Tradiční jidáše mají symbolizovat stáčený provaz - vzpomínku na Jidáše, který zradil Ježíše a sám se pak oběsil. Plést z těsta se však mohou i další tvary, na Velikonoce se z kynutého těsta tvoří i pletýnky, miminka, nebo zvířecí vzory, třeba šnečci či ptáčci.

Jako vždy se nesla domovem libá vůně a kdo neochutnal, ten jistě prohloupil. Těsto se podařilo, krásně vykynulo, vytvořili jsme různé tvary a upekli si výrobky dozlatova. O výsledky našeho pečení jsme se s radostí podělili s ostatními.

TANEČNÍ VYSTOUPENÍ A SPOLEČNÉ TVOŘENÍ

V pátek 1. 3. 2024 za námi do domova dorazila paní Anna Roth se svými svěřenkyněmi. Děvčata se s námi v jídelně nejdříve společně rozcvičila, pak nám předvedla velmi zajímavé taneční vystoupení a nakonec jsme se dostali ke společnému tvoření. Při tvoření jsme si ukázali, jak umíme jeden druhému pomáhat při pletení náramků a vzájemná spolupráce nás sblížila a potěšila.
Děkujeme za milou návštěvu a zpříjemnění našich dní :-)

Plán akcí na měsíc březen 2024

si můžete prohlédnout zde
akce březen 2024

"PO"VALENTÝNSKÉ PEČENÍ

O co později, o to s větší láskou jsme se dali 20. února do pečení valentýnských srdíček. Sešli jsme se v klubovně, děvčata aktivizační připravila těsta a všichni se dali do vyvalování a vykrajování srdíček z lineckého těsta. Po upečení jsme srdíčka slepili chutnou marmeládou, pocukrovali a především provoněli celý domov. Vůně byla tak lákavá, že srdíčka moc dlouho nevydržela. A jak jsme je s láskou upekli, tak jsme je s láskou snědli - někteří z nás jimi podarovali své blízké, jiní si je dali k odpolední kávě. A všichni jsme měli dobrý pocit z vydařeného díla :-)

MASOPUSTNÍ VESELÍ

V úterý 13. 2. 2024 jsme zažili masopustní veselí. Sešli jsme se v pestrobarevně vyzdobené jídelně, ochutnali čerstvě napečené koblížky, k pití si dali kávu, limo, pivo nebo i víno. Hudební doprovod nám tentokrát zajistil pan Petr Hurdes, kterého někteří mohou znát z TV programu Šlágr. Notovali jsme si, nechali si zahrát na přání a užili jsme si celé odpoledne. Příjemným posezením jsme udělali tečku za veselím a připravili jsme se na postní období před Velikonocemi.

BESEDA O TYLEXU A LETOVICKÉ KRAJCE

S paní Blankou Veselou jsme se již mohli setkat v minulém roce. Zavzpomínali jsme na pracovní léta a továrnu Tylex, která byla zdrojem pracovních míst pro mnohé obyvatele Letovic a také obrovským fenoménem ve světě krajky.
V současné době Tylex jako továrna na záclony už nefunguje, ale jeho tradice přetrvává. A paní Veselá s námi v úterý 6. 2. 2024 vzpomínala, diskutovala a my si připomněli, co všechno zručné ruce, stavy a tkadleny dokážou. 
Za besedu děkujeme a těšíme se, že si budeme mít co říci i při dalším tématu, kterým bude kroj. Tak příště :-)

Plán akcí na měsíc únor 2024

si můžete prohlédnout zde
akce únor 2024

NOVOROČNÍ TURNAJ V ČÁŘE

Začátkem roku vždy pořádáme pro naše uživatele turnaj. Letos jsme soutěžili v "čáře". Sešli jsme se v hojném počtu v jídelně a dali se do zápolení. Ať už stojíc či sedíc, kolečka nahrazující mince létala z rukou našich uživatelů kolem dané čáry a mnozí měli opravdu přesnou mušku, nebo také štěstí :-)

Všem dopoledne vesele uteklo a jako vždy jsme závěrem zhodnotili, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. A tak vlastně vyhráli všichni :-)

VYSTOUPENÍ DĚTÍ Z MŠ LETOVICE, TYRŠOVA

V prvním lednovém týdnu jsme vzpomínali na vánoční svátky. Děti z mateřské školy na ulici Komenského za námi dorazily s milým učitelským doprovodem a předvedly nám pásmo s vánočními motivy. Byla by škoda přijít o milé představení, které si děti před Vánoci připravily. Děkujeme za krásné uzavření všech svátečních dní a rozveselení našich seniorů.

Plán akcí na měsíc leden 2024

si můžete prohlédnout zde
akce leden 2024

PODĚKOVÁNÍ VŠEM, KTEŘÍ SE NÁS ROZHODLI PODPOŘIT

I letošní vánoční čas v mnohých z Vás probudil touhu pomáhat, podporovat, vyjádřit poděkování. Někteří se zapojili do projektu Ježíškova vnoučata, další se rozhodli naše seniory obdarovat v rámci akce Hvězda splněných přání a mnozí z Vás prostě svoji podporu vyjádřili po svém.
Děkujeme Všem za obdarování našich seniorů, za pomoc v uplynulém roce a do roku nového přejeme jen to dobré.

PŘEDVÁNOČNÍ POSEZENÍ S VEČEŘÍ

V úterý 19. prosince jsme se jako tradičně sešli s uživateli domova pro seniory v působivě vyzdobené jídelně a vychutnali si vánoční atmosféru se slavnostní večeří. 

Pan ředitel všechny osobně pozdravil, zhodnotil uplynulý rok, poděkoval za spolupráci a všem zúčastněným popřál příjemné vánoční svátky plné pohody a zdraví.

Slavnostní atmosféru svým zpěvem doplňovalo naše oblíbené hudební duo Ivana a Michal. Moc jim děkujeme za krásné koledy a vánoční písně, které jsme si s nimi mohli zanotovat. 

VYSTOUPENÍ DĚTÍ Z MŠ LETOVICE, TYRŠOVA

V předvánočním čase za námi dvakrát do domova dorazily děti z Mateřské školy Letovice, Tyršova. Třídy Šnečci, Housenky a Včeličky si pro nás připravily krátká vystoupení s čertíky, vánočním světlem, plná dětské radosti a veselých tváří.

Děkujeme za veselé zpříjemnění našeho adventního času a přejeme radostné Vánoce.

VÁNOČNÍ TVOŘENÍ SE ZÁKLADNÍ ŠKOLOU NÝROV

Ve čtvrtek 14. 12. 2023 za námi do domova dorazili žáci Základní školy Nýrov s učitelským doprovodem. Sešli jsme se v jídelně a společně vyrobili vánoční svícny na ozdobení našich prostor. Jídelnou se nesl smích, povídání a společná práce dětí se seniory byla výbornou terapií. Výsledek naší práce si můžete prohlédnout na našich chodbách, svícny se opravdu povedly a dotvořily vánoční atmosféru.

Děkujeme za pomoc malých rukou s velkými schopnostmi, 
které dovedou rozzářit i tváře seniorů :-)

Vyšlo nové číslo našeho časopisu

prohlédnout si ho můžete zde
časopis zima 2023

VÁNOČNÍ PEČENÍ

Vánoce bez vůně vanilky a pečeného cukroví, jako by ani nebyly. Proto jsme se 12. prosince sešli v jídelně a vrhli jsme se na pečení vanilkových rohlíčků. Připravili jsme těsto, rozdělili na několik dílů a každý, kdo chtěl tvořit, dostal příležitost. Při práci jsme vzpomínali na oblíbené recepty, kolik druhů cukroví kdo napekl a které druhy máme nejraději. Práce se podařila, nic jsme nespálili, a tak se nejen klubovnou, ale celým domovem linula vůně vánočního cukroví. My se moc těšíme, až ochutnáme, jak se nám dílo podařilo. Napečeným cukrovím ozdobíme stoly při slavnostní večeři.

CENA PRO DOBROVOLNÍKA ROKU 2023

V pátek 8. 12. 2023 se naše dobrovolnice paní Božena Holíková v doprovodu našich volnočasových pracovnic zúčastnila slavnostního vyhlášení ceny Křesadlo - ocenění dobrovolníků v Jihomoravském kraji, kam jsme ji nominovali.
Ocenění bylo předáváno v Brně, v Divadle na Orlí, slavnostní atmosférou provázel moderátor Aleš Zbořil.
Všichni nominovaní dostali poděkování, květinu a pamětní list. A i když ve své kategorii paní Holíková nevyhrála, pro nás je vítězkou na celé čáře. Ještě jednou jí moc děkujeme za pomoc, kterou nám v domově pro seniory věnuje.

PODĚKOVÁNÍ

I o Vánocích na nás mysleli žáci a učitelé Základní školy ve Křetíně. Do domova za námi dorazila krásná vánoční přáníčka. Uživatelům udělala velkou radost a náš domov v době adventu vesele vyzdobila.
Děkujeme :-)

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA

V úterý 5. 12. 2023 naše uživatele již tradičně navštívil Mikuláš se svojí družinou. Za zvuku vánočních koled prošel celý domov a svojí přítomností všechny potěšil a navodil adventní atmosféru.
Uživatelé zavzpomínali na svá dětská léta, někteří recitovali básničky, potěšili se sladkostmi, které jim Mikuláš nadělil, a především si užili čertovské řádění. Letošní Mikulášova družina byla totiž velmi veselá a divoká, Mikuláš s andělem na celou tlupu nezbedných čertů nestačili. Ale právě čertovské dovádění se uživatelům líbilo nejvíce.
Čerti nakonec zmizeli a nikoho neodnesli, Mikuláš všechny potěšil, anděl pohladil vlídným slovem a budeme věřit, že se mikulášská družina za rok objeví zase.
Příjemný předvánoční čas všem.

Plán akcí na měsíc prosinec 2023

si můžete prohlédnout zde
akce prosinec 2023

Dotazníky 
– spokojenost rodinných příslušníků s péčí o jejich blízké

Vážení rodinní příslušníci a návštěvníci našeho domova. Chtěli bychom Vám poděkovat za vyplnění dotazníků a poskytnutí zpětné vazby o naší službě. Pokud se chcete seznámit s podrobnými výsledky, jsou k dispozici níže. Vážíme si Vašich reakcí, které jste zaznamenali. Pokud by se dotazník k někomu z Vás nedostal, můžete nás oslovit i nadále se svými připomínkami (osobně, e-mailem, nebo anonymně např. prostřednictvím schránek důvěry na jednotlivých podlažích domova nebo v přízemí – schránka ředitele či sociálních pracovníků). Vašimi podněty se zabýváme průběžně a vnímáme je.

Na některé podněty lze reagovat bezprostředně 
– tím je aktuálně v dotaznících zmiňovaná doba návštěv v našem zařízení, kterou jste připomínkovali.
Návštěvy v našem domově nejsou omezeny fungováním recepce, tedy dobou, kdy se Vám otevře hlavní vchod. Na návštěvu můžete i tehdy, když je hlavní vchod domova uzavřen. Jen je třeba si přivolat personál, který Vám umožní vstup.
PODROBNÉ VÝSLEDKY DOTAZNÍKOVÉHO ŠETŘENÍ

VYSTOUPENÍ MAŽORETEK

Jistě to znáte - jsou nabídky, které se neodmítají :-) Možnost navštívit představení mažoretek VO CO GOU k jejich 30. výročí od založení, byla jedna z nich.
A proto jsme se v pátek 24. 11. 2023 vydali s našimi uživateli do Kulturního domu v Letovicích. Mnohým se to může zdát jako jednoduchá věc, ale opak je pravdou. Objednat autobus, poradit si s vozíčkáři a jejich přesuny, přemýšlet, jestli nebude zima, někomu špatně...
A jak to dopadlo? Skvěle. Byla to paráda. Vše jsme zvládli a vystoupení mažoretek v přímém přenosu z prvních řad v sále nás okouzlilo a bylo odměnou za odvahu někam na konci listopadu vyrazit. Úžasná organizace celé akce, průvodní slovo a jednotlivé soubory se svými skladbami, od malých děvčátek až po vedoucí jednotlivých skupin. Jedním slovem SUPER.
Děkujeme za pozvání a celému uskupení VO CO GOU přejeme do dalších let, ať jim to tančí stále tak dobře jako doposud :-)

ZABIJAČKOVÉ HODY

Ve středu 22. 11. 2023 jsme poprvé v naší historii uspořádali zabijačkové hody. Z Olešnice za námi dorazil pan Vrbas, majitel řeznictví, a jeho kolega, pan Fiala. Pánové dorazili dopoledne, ve venkovních kotlích uvařili maso, ovar a další zabijačkové pochoutky. Přivezli nám škvarky a připravili odpolední hostinu pro naše uživatele. Venkovní přípravy jsme mohli sledovat pěkně z oken nebo balkonů.
A jak to probíhalo odpoledne? Sešli jsme se v hojném počtu v jídelně, kde jsme měli připravené posezení a občerstvení. Uživatelé mohli ochutnat škvarky, vařené maso, ovar, játra. Mohli jsme se podívat, jak se plní jelita a jitrnice a jak se vyrábí tlačenka. 
K zabíjačkovému hodování nám přijel zahrát pan Žáček. Celé odpoledne nás tak bavil svojí hrou na harmoniku a my s ním zpívali české lidové.
Přesto, že jsme takovouto akci pořádali poprvé, je třeba říci, že se vydařila. Uživatelé si pochutnali, poseděli a poveselili se. A zabijačkové pochutiny jsme zařadili do jídelníčku i v následujících dnech.

Za ochotu a spolupráci moc děkujeme řeznictví Vrbas i panu Žáčkovi za hudební doprovod :-)

NÁVŠTĚVA PAPOUŠKŮ

Ve čtvrtek 16. listopadu za námi do domova dorazili papoušci a jejich chovatelé - správná pirátská banda manželů Netolických :-)
Dozvěděli jsme se zajímavé informace o chovu papoušků, papoušci se sžili s prostředím a pak nám předvedli kousky, které se v průběhu života naučili. Viděli jsme házet míč do koše, šroubovat šroubek, trefovat se kroužkem na stojánek a vrcholným číslem byla jízda papoušků na kole. Mnozí nevěřili svým očím, ale i papoušci mohou jezdit na kole - sice upraveném, ale funkčním.
Děkujeme za netradiční zpříjemnění našeho dopoledne.

CENA PRO DOBROVOLNÍKA ROKU 2023

V letošním roce jsme se zapojili do akce Křesadlo - ocenění dobrovolníků v Jihomoravském kraji.
Cena Křesadlo je ocenění dobrovolníků, cena pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci.
Vzhledem k tomu, že už mnoho let k nám dochází naše dobrovolnice, paní Božena Holíková, rozhodli jsme se ji na udělení této ceny nominovat. Chceme jí tím vyjádřit naše poděkování a ocenit její vstřícný přístup a pomoc při péči o naše seniory.

Pokud paní Holíkovou chcete podpořit i vy, můžete hlasovat na níže uvedeném odkazu.
Hlasování již bylo ukončeno, děkujeme za Vaši podporu :-)

SPOLEČENSKÉ HRY

Ve čtvrtek 9. 11. 2023 jsme si vyzkoušeli, jak je to s naší pozorností, trpělivostí a jestli si ještě umíme hrát :-)
Sešli jsme se ve velkém počtu v jídelně a zahráli si společenské hry - "Člověče nezlob se", dámu a další. Nešlo až tak o výsledek a výhru, ale o pobavení se, rozveselení a také rozhýbání našich mozkových závitů.
Dopoledne se vydařilo a nám při zábavě příjemně utekl čas.

BESEDA - TYLEX

Ve čtvrtek 2. 11. 2023 za námi do domova dorazila paní Bc. Blanka Veselá, která nám ve své přednášce přiblížila historii továrny Tylex, která je s naším městem nerozlučně spjata. Vydali jsme se s ní do historie letovické krajky, přiblížila nám, co vše se v Letovicích vyrábělo, jak továrna fungovala a jaký je její stav dnes. Pro mnohé naše seniory to byl návrat do pracovního života, kdo zde nepracoval, minimálně nakupoval záclony do domácnosti. Jelikož historie Tylexu je velmi bohatá, nestihli jsme zdaleka probrat vše, co jsme chtěli. Proto paní Blanka Veselá přislíbila, že by se za námi vydala do domova ještě jednou. Budeme se těšit a moc děkujeme :-)

BRAMBORÁKOVÉ DOPOLEDNE

Co by to bylo za podzim, kdybychom si nepřipravili bramboráky? Jen při pomyšlení na ně se většině z nás sbíhají sliny :-) A tak jsme se sešli 24. října dopoledne v klubovně a bramboráky si uvařili. Dobrovolníci oloupali česnek, připravili jsme koření, umíchali těsto z nastrouhaných brambor a finálního smažení se ujala děvčata aktivizační. Měli jsme čas probrat recepty, každý se podělil se svými zkušenostmi a radami, jak nejlépe bramboráky ochutit. A podařilo se. Vůně bramboráků se linula celým domovem a každý, kdo přišel, dostal ochutnat. 
Jsme rádi, že se pochoutka vydařila, a těšíme se na další společné vaření.

NÁVŠTĚVA KOSTELA SV. PROKOPA V LETOVICÍCH

Ve čtvrtek 12. října jsme se vypravili do kostela sv. Prokopa v Letovicích. Od našeho domova je kostel sice vzdušnou čarou poměrně blízko, ovšem pro nás to byl výlet se vším všudy. Po deváté hodině nás vyzvedl autobus, projeli jsme se po Letovicích, obhlédli okolí a vystoupili jsme u kostela. Kousek jsme se prošli a v kostele nás přivítal pan farář Jiří Brtník. Po usazení a úvodním slovu předal slovo panu Bohuslavu Kudovi, který nám poutavě vyprávěl o historii kostela. Také jsme se dozvěděli něco o varhanech, které jsou součástí kostela. Jejich zvuk a svůj um nám předvedl pan Jiří Lebiš, který hru na varhany opravdu dokonale ovládá. Součástí návštěvy kostela byla i krátká modlitba, za kterou byli naši uživatelé velmi rádi.
Děkujeme panu faráři Jiřímu Brtníkovi, panu Bohuslavu Kudovi i Jiřímu Lebišovi za krásný zážitek. Cítíme se duševně obohaceni a věříme, že jsme v Letovicích v kostele nebyli naposledy.

VÝSTOUPENÍ ZPĚVAČKY ALISHI

Další akcí v rámci Týdne sociálních služeb byl koncert zpěvačky Aleny Střelečkové - Alishi. Uživatelé se sešli v jídelně ve velkém počtu. Někteří jen poslouchali, jiní si známé písně i notovali. V každém případě jsme si úterní dopoledne náramně užili. Jsme rádi, že za námi "Alishi" přijela, její písničky i zpěv s kytarou se nám moc líbí a dokáže svým projevem navodit skvělou atmosféru.
Děkujeme za krásné hudební dopoledne :-)

VÝSTAVA VÝROBKŮ NAŠICH UŽIVATELŮ

V rámci Týdne sociálních služeb jsme pro návštěvy, naše uživatele a širokou veřejnost připravili již tradiční prodejní výstavu výrobků našich uživatelů. Součástí výstavy, která je situovaná v přízemí našeho domova pro seniory, je i panel plný fotografií z letošních akcí. 

Přijďte nás navštívit, prohlédnout si naše výrobky a podpořit naše aktivity.

Těšíme se na setkání :-)

Vyšlo nové číslo našeho časopisu

prohlédnout si ho můžete zde
časopis podzim 2023

VÝLET DO DĚTSKÉ OZDRAVOVNY KŘETÍN

Od začátku letošního roku jsme dumali, kam se vydat na výlet. A protože mnoho z našich uživatelů chtělo vidět okolí Letovic, přehradní nádrž Křetínku a také Křetín, vydali jsme se na výlet do Dětské ozdravovny ve Křetíně. Mnozí cestu kolem přehrady znají, někteří pocházejí z blízkých vesnic, a tak jsme vzpomínali, nejvíce asi jedna z našich uživatelek, která přímo v ozdravovně pracovala.
Byli jsme velmi mile přijati paní Mgr. Jarmilou Prudilovou, hlavní sestrou, která nám vyprávěla o historii i současnosti dětské léčebny. Provedla nás po areálu, kde jsme v krásném prostředí parku obdivovali vzrostlé stromy a keře a spoustu úprav, aby podporovaly zdravý pohyb dětí. Odvážlivci se pak mohli podívat i dovnitř budovy - odvážlivci proto, že budova není bezbariérová a dostat se přes minimálně šest schodů byl docela oříšek.
Všechno jsme ve zdraví a dobré náladě zvládli, cestu jsme si užili a z výletu si odnášíme příjemné zážitky.
Do Křetína posíláme pozdravy :-)

SPORTOVNÍ DOPOLEDNE

14. září jsme v našem domově uspořádali další sportovní klání. Aby netruchlili ti uživatelé, kteří nebyli nominování do našeho družstva na turnaj v kuželkách, umožnili jsme soutěžení všem, kdo měli zájem. Takže z uživatelů našeho domova jsme vytvořili čtyři družstva a vydali se podobnou trasou jako soutěžící kuželkového turnaje - uživatelé absolvovali stolní kuželky, ruské kuželky, klasické dřevěné kuželky a také hru Möllky.

Všichni se v průběhu dopoledne výtečně bavili a my jsme získali přehled o tom, komu se jak daří a kdo by mohl být nominován příští rok do našeho "reprezentačního družstva"
Sportu zdar a veselé náladě dvakrát :-)

9. ročník TURNAJE DOMOVŮ PRO SENIORY V KUŽELKÁCH

První týden v září už tradičně patří turnaji v kuželkách. K nám do domova se sjedou týmy z dalších sedmi domovů a společně zápolíme v kuželkových disciplínách. Letos se turnaje zúčastnili zástupci z následujících domovů: Blansko, Brno - Kociánka, Brno - Okružní, Brno - Věstonická, Černá Hora, Moravská Třebová a Předklášteří. Do soutěže se zapojil samozřejmě i tým z našeho domova.
Počasí nám přálo a celé dopoledne se neslo v příjemném sportovním duchu. Hráči sbírali body v disciplínách, kterými byly stolní kuželky, dřevěné kuželky, ruské kuželky a naše úprava finské hry Mölkky.
Po výtečném obědě a sečtení nasbíraných bodů jsme znali vítěze. Vyhlašování vítězů a předávání cen se zúčastnili i starosta města Mgr. Petr Novotný a místostarosta Mgr. Radek Procházka.
Na stupně vítězů letošní rok dosáhla tato družstva:
1. místo - Domov pro seniory Černá Hora
2. místo - Domov pro seniory Brno - Věstonická
3. místo - Domov pro seniory Předklášteří

Všem děkujeme za účast a příjemnou atmosféru. A také velmi děkujeme paní Ing. Jaroslavě Konůpkové, která pro všechny účastníky turnaje upekla krásná perníková srdíčka s kuželkou.

ROZLOUČENÍ S LÉTEM

Poslední srpnový den jsme měli naplánované loučení s létem. Počasí nás dlouho napínalo, ale nakonec se ukázalo, že náš výběr byl nejlepší možný, protože ostatní dny v posledním srpnovém týdnu pršelo nebo bylo chladno.
A tak jsme se mohli sejít v zahradě :-) Poslechnout skvělou muziku, protože kapela Trní z Boskovic si za námi přijela ochotně zahrát a zazpívat. Dali jsme si točené pivo, víno, kávu, limo, oplatky a ovoce. Poseděli jsme, poklábosili a po příjemně stráveném odpoledni jsme se rozešli na večeři. Ono přece jen takové teplo už zase nebylo a sluníčko se schovalo za mraky, jak už to tak na podzim bývá.

Létu máváme, těšíme se na barevný podzim a věříme, že příští rok léto zase přivítáme, třeba s kapelou Trní, jejímž členům děkujeme.

Plán akcí na měsíc září 2023

si můžete prohlédnout zde
akce září 2023

VÍLY Z LETOKRUHU

Spolupráce s Letokruhem Letovice se nám v posledních letech velmi osvědčila. Každé léto za námi dorazí děti z některého příměstského tábora, který Středisko volného času Letokruh pořádá.
Letos za námi dorazila děvčata z tábora s tématem "Jak se stát vílou" pod vedením paní Anny Roth. Nejen, že víly krásně tančily, ale také si s námi vyrobily přívěsky. K obojímu bylo třeba notná dávka odvahy. Moc se nám celé dopoledne líbilo, užili jsme si příjemné počasí v zahradě a především příjemnou společnost mladých krásných duší. 
 Věděli jste, že než se stanete vílou, musíte udělat spoustu dobrých skutků? 

Děkujeme Letokruhu za spolupráci a skvělou náladu a těšíme se příště :-)

CVIČÍME V ALTÁNU

Horké letní dny jsou sice někdy úmorné, ale my konečně můžeme využít teplá rána a zacvičit si na čerstvém vzduchu.
Hezky brzy dopoledne v hojném počtu do altánu na naší krásné zahradě. Sejít se, rozhýbat, užít si skupinové cvičení a pak odpočívat a doplňovat tekutiny. Pro dobrou náladu děláme, co se dá :-)

BESEDA A TANEČKY S MAŽORETKAMI MARCIPELKAMI

V pondělí 14. 8. 2023 za námi dorazila děvčata zastupující mažoretky Marcipelky z Březové nad Svitavou. Jejich vystoupení jsme už několikrát zažili, tentokrát se s námi podělily mažoretky o své mezinárodní úspěchy.
Jejich vedoucí a naše zdravotní sestřička, Leona Marková, nám vyprávěla o mezinárodním klání mažoretek v Chorvatsku, své vyprávění doprovodila fotografiemi a děvčata k tomu předvedla svůj um naživo. Jelikož jsou prázdniny, nesešla se celá parta, ale náš obdiv to nijak nezmenšilo.
Všem Marcipelkám gratulujeme a těšíme se, že nám zase někdy přijdou zatančit :-)

TURNAJ S DIAKONIÍ

Pravidelně se setkáváme s klienty Diakonie na turnaji v pétanque. Jelikož nám počasí v pátek 3. srpna 2023 nepřálo, nemohli jsme uspořádat turnaj venku a rozhodli jsme se pro náhradní variantu, a to kuželkové klání. Naši uživatelé potrénovali na náš tradiční zářijový turnaj a klienti Diakonie zažili něco nového. Vyzkoušeli jsme stolní kuželky, klasické kuželky a naši variantu hry Möllky.

Jsme rádi, že jsme se mohli pobavit, potěšit vzájemným setkáním a změřit síly :-)

Děkujeme za milou návštěvu a těšíme se zase brzy na viděnou.

Plán akcí na měsíc srpen 2023

si můžete prohlédnout zde
akce srpen 2023

LAMO A CANISTERAPIE

I přes nepřízeň počasí se nám letošní léto podařilo uspořádat v zahradě domova lamoterapii a canisterapii s paní Okáčovou. Její psí kamarády většina obyvatel našeho domova dobře zná z pravidelných pátečních návštěv, ale s lamami se někteří setkali poprvé. Paní Okáčová poutavě povyprávěla o životě lam v jejich domovině, o své farmě "U lamáka" a všem, co naše uživatele zajímalo. 
Každý, kdo měl zájem, se mohl s pejsky i lamami pozdravit, pohladit je nebo jim nabídnout pamlsek. Dopoledne tak v jejich přítomnosti uteklo jako voda a my moc děkujeme paní Okáčové, že nám věnovala čas a podělila se s námi o energii svých chlupatých svěřenců.

VYSTOUPENÍ HELIGONKÁŘŮ ZE SVITAV

Na 18. 7. 2023 jsme měli  naplánováno vystoupení harmonikářů, kteří u nás měli vystupovat premiérově. Bohužel však pro nemoc museli své vystoupení na poslední chvíli zrušit. Neváhali jsme a oslovili jsme naše známé, osvědčené, prověřené a oblíbené heligonkáře ze Svitav. Těm naštěstí zdraví i přes pokročilý věk slouží, a tak se za námi mohli zastavit a zpříjemnit nám úterní dopoledne. Velmi se vydařilo počasí a rádi jsme si poseděli ve stínu v naší zahradě, zanotovali si a zazpívali známé české písničky. 

Heligonkářům moc děkujeme za jejich vstřícnost a veselou náladu :-)

DÁRCE SENA PRO TERAPEUTICKÉHO KRÁLÍKA

Vážení a milí příznivci našeho domova. Moc děkujeme za vlnu zájmu, která se objevila v souvislosti s hledáním zdroje sena pro našeho králíčka. 

Děkujeme aktuálním dárcům a ostatní si necháváme do zásoby :-)

Plán akcí na měsíc červenec 2023

si můžete prohlédnout zde
akce červenec 2023

DIVADELNÍ VYSTOUPENÍ DĚTÍ ZE ZÁKLADNÍ ŠKOLY NÝROV

Ve středu 28. 6. 2023 nás navštívili žáci Základní školy Nýrov s učitelským doprovodem. Žáci si připravili veselé divadelní představení, ve kterém se hrálo, tančilo a zpívalo. Svým projevem si nás získali a jsme velmi rádi, že za námi dorazili. Ve společnosti mladých šikovných lidiček dopoledne hned jinak uteklo.

Děkujeme za milou návštěvu a taky za upečená sádrová srdíčka, kterými žáci naše seniory obdarovali :-)

PŘEDPRÁZDNINOVÉ POSEZENÍ

Plánovat akce v průběhu června bylo kvůli rozmarům počasí velmi náročné. Čekali jsme na poslední předprázdninový týden, abychom přivítali léto, a nakonec jsme po odpoledním dešti stejně raději vítali z jídelny :-)
Dobrá zpráva je, že i přes vrtkavé počasí jsme si nenechali v úterý 27. 6. 2023 zkazit náladu a v hojném počtu jsme se sešli v jídelně. Poseděli jsme, pochutnali si na ovoci a zmrzlině, dali si chlazené pivo, víno, kdo měl chuť, přidal i kávu.
K poslechu a notování nám zahráli bratři Mifkové, kterým za hudební doprovod velmi děkujeme. A třešničkou na dortu byla tombola - téměř každý si z posezení odnášel nějakou pěknou výhru - kytici květin, meloun nebo nějakou sladkost.
Věříme, že se odpoledne vydařilo a že si užijeme příjemné léto, které nám dovolí trávit dny v zahradě a užívat si slunce a letní vánek.

Vyšlo nové číslo našeho časopisu

prohlédnout si ho můžete zde
časopis léto 2023

PROCHÁZKA NA ZÁMEK V DOPROVODU ŽÁKŮ ZÁKLADNÍ ŠKOLY LETOVICE

Ve čtvrtek 22. června jsme využili již tradičně pomoci naší blízké Základní školy Letovice. S žáky 9. třídy pod vedením paní učitelky Mgr. Miroslavy Trčkové a partou sedmáků v doprovodu pana učitele Mgr. Erika Winklera jsme se vydali na letovický zámek. Silní hoši a také zdatná děvčata doprovodili naše uživatele na invalidních vozících a jsme za to rádi. Ona totiž už cesta je v našem případě cíl.
Projeli jsme se krásnou ulicí Bezručovou, kde jsme obdivovali krásně rozkvetlé předzahrádky, při cestě k zámku jsme si trochu "zakodrcali" a na spodním nádvoří jsme se pak občerstvili a náš žákovský doprovod nám přednesl připravené písně. Zpívalo se a hrálo na trubku, nálada byla veselá a také jsme si zazpívali společně. 
I přes horké počasí se výlet vydařil, všichni jsme se v pořádku vrátili domů a do školy a odnesli jsme si opět mezigenerační zážitek. Děkujeme žákům, učitelskému doprovodu a také panu řediteli, že žáky uvolnil a umožnil tak velkému množství seniorů vyrazit do světa :-)

PEČENÍ V KLUBOVNĚ

Kdo by neměl rád jablečný štrůdl? My v domově si občas rádi dáme něco sladkého ke kávě, a tak jsme se dohodli a sešli se 13. 6. v klubovně a společně jsme si upekli jablečný závin. Někdo strouhal jablíčka, někdo vzpomínal na své vlastní recepty, šikovné ruce našich pomocnic těsto zabalily a nakonec si všichni s radostí pochutnali. Na chodbách to pak ještě dlouho vonělo skořicí a vanilkou a my měli dobrý pocit z dobře odvedené práce, která byla plná chutí.

NÁŠ VÝLET DO DIAKONIE

Ve středu 7. 6. 2023 jsme navštívili naši spřátelenou sociální službu v Letovicích - Chráněné bydlení a Centrum denních služeb zřízené Diakonií Českobratrské církve evangelické. Naši uživatelé měli možnost nahlédnout v rámci dne otevřených dveří, jak to funguje jinde, ochutnali kávu a zákusky a také se setkali s Janem Grygarem (hercem z Četnických humoresek) a jeho hostem.
Odpoledne uběhlo v přátelské atmosféře a čas utíkal tak rychle, že jsme skoro zapomněli, že už bychom se měli vrátit do domova.
Zástupcům Diakonie děkujeme za milé pozvání. V létě je na oplátku my pozveme na tradiční turnaj v pétanque :-)

VYSTOUPENÍ DĚTÍ Z MŠ LETOVICE, TYRŠOVA

Na konci května za námi do domova dorazila návštěva z Mateřské školy Letovice, Tyršova ulice. Paní učitelky s dětmi v květnu trénovaly program ke dni matek a nám ho přišly předvést, aby vše, co se naučily, nepřišlo nazmar.
Moc děkujeme za příjemné setkání a rozveselení našeho dne :-)

VYSTOUPENÍ PĚVECKÉHO SBORU ZUŠ LETOVICE
 POD VEDENÍM Mgr. Marie Nečasové

Paní Marii Nečasovou jsme 25. 5. 2023 přivítali s jejími žáky a užili jsme si vystoupení dětského pěveckého sboru.
Děti nám v doprovodu kláves, houslí a dalších nástrojů přednesly různé melodie, k vystoupení jsme se také mohli připojit a zazpívat si známé melodie. 

A jak je všeobecně známo - zpívání všechny smutky zahání :-)
a my moc děkujeme za příjemné rozveselení.

Plán akcí na měsíc červen 2023

si můžete prohlédnout zde
akce červen 2023

TVOŘENÍ S DĚTMI

Ve čtvrtek 11. 5. 2023 za námi do domova přijely děti ze Soukromé mateřské a základní školy Rozmarýnová v Brně. V rámci svého školního projektu se seznamují s různým prostředím a různými profesemi. S našimi seniory si společně připravili dárečky ke dni matek. 
Děti a senioři se sešli v jídelně, společně kreslili obrázky, které jsme pak zatavili a vlepili do rámečků. Společné tvoření se nám velmi líbilo. Děti nám do domova přinesly radost a spoustu švitoření a energie. Mnozí také dostali od dětí vyrobené a zarámované obrázky jako dárek.

Děkujeme za veselou společnost a za potěšení :-)

ZPÍVÁNÍ S HARMONIKAMI

Skvělé harmonikářské trio přijelo za našimi uživateli do domova. Přijeli zahrát a společně si zazpívat. Ve čtvrtek 4. 5. 2023 jsme se sešli v jídelně v opravdu velkém počtu. Poseděli jsme, poslouchali a také si společně notovali. Zazněly známé české lidové, a tak se mohl zapojit opravdu každý, kdo měl chuť.

Harmonikářům a odvážné harmonikářce moc děkujeme za radost, kterou nám do domova přinesli :-)

                                      Zvířecí návštěvy v roce 2023

V letošním roce jsme se opět zapojili do projektu "Zvířecí návštěvy v zařízeních pro seniory". Tento projekt je realizován za pomoci Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Ježíškova vnoučata. Projekt podporuje zooterapii v domovech pro seniory a nám se podařilo získat finanční podporu pro naše skvělé terapeuty, paní Okáčovou a pana Blašku a jejich čtyřnohé svěřence, kteří k nám do domova pravidelně docházejí a našim uživatelům přinášejí radost a dobrou náladu.

Podpory Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Ježíškova vnoučata si velmi vážíme a děkujeme :-)

Plán akcí na měsíc květen 2023

si můžete prohlédnout zde
akce květen 2023

PÁLENÍ ČARODĚJNIC

Čarodějnický rej jsme si nenechali u nás v domově ujít ani letos. Počasí nám sice nepřálo, ale na dobré náladě nám to neubralo :-) 
Sešli jsme se v jídelně v hojném počtu, skupina hodných čarodějnic se starala o zábavu, občerstvení a dobrou náladu.
Všichni jsme rádi poseděli a zanotovali si s naším milým hudebním doprovodem - panem Drábkem a jeho manželkou. Za hudební doprovod velmi děkujeme, zpěv je naše radost a ne jinak tomu bylo i při čarodějnickém rejdění. Dokonce se ke konci akce odvážní odhodlali i k tanci :-)

ROZTANČENÝ DOMOV

Ve čtvrtek 20. 4. 2023 jsme u nás v domově s radostí přivítali tanečního mistra pana MgA. Petra Veletu. Pan Veleta za námi dorazil plný elánu a za pomoci hudby a tance jej přenesl i na nás. Tančilo se jídelně, ve stoje i na vozíčku nebo vsedě na židli. Každý se zapojil a užil si skvělou atmosféru.
Panu Veletovi moc děkujeme a nabiti čerstvou energií se těšíme, že ji budeme moci zase příště doplnit s jeho pomocí :-)

SENIOR BEZ NEHOD

...tak zněl název přednášky, se kterou za námi přijeli propagátoři projektu, jehož cílem je podporovat bezpečnost seniorů. Naši uživatelé se dozvěděli o bezpečnosti chodců, řidičů, zábavnou formou si zopakovali dopravní značky a pravidla pro chování účastníků silničního provozu.

Pro naše uživatele to bylo oživení, připomenutí pravidel a také zpestření všedního dne. Děkujeme za poučnou návštěvu :-)

VELIKONOČNÍ PERNÍČKY

Poděkování za velikonoční překvapení patří také letos paní Ing. Jaroslavě Konůpkové. Ta pro naše uživatele napekla velikonoční perníčky. Všem tato drobná voňavá pozornost vykouzlila úsměv na rtu a také si výtečně pochutnali.

Děkujeme a přejeme příjemné jaro :-)

VELIKONOČNÍ "HRKÁNÍ"

Tradice a Velikonoce patří bezesporu k sobě. My v domově pro seniory se snažíme tradice dodržovat, proto se vždy na zelený čtvrtek sejdeme, rozloučíme se s Morenou a zimou, přivítáme jaro, rozdáváme velikonoční balíčky pro uživatele a mužské osazenstvo našeho domova vymrská všechny paní a dámy, aby se omladily. Bez velikonoční pomlázky, i když s předstihem, by se to u nás snad už neobešlo a také si tradičně připijeme na zdraví zeleným pivem :-)

VELIKONOČNÍ PODĚKOVÁNÍ

Děkujeme žákům a učitelům Základní školy ve Křetíně, kteří se rozhodli nás na Velikonoce potěšit.

Do domova za námi doputovalo velké množství pestrých velikonočních přáníček. Přání vlastnoručně vyrobili žáčci základní školy, za pomoci svých učitelů. Potěšila nás nejen kuřátka, zajíčci a barevné kraslice, ale také krásně napsané pozdravy a věnování.

Díky a krásné jaro všem :-)

VELIKONOČNÍ PEČENÍ

Pečení, vaření a ochutnávání, to je naše :-)

Před Velikonocemi jsme si naplánovali pečení "jidášů". Sešli jsme se v klubovně, připravili jsme těsto a pak se vesele pustili do práce. Každý přiložil ruku k dílu, někdo šoulel, jiný zamotával a všichni nakonec s radostí ochutnali.

Plán akcí na měsíc duben 2023

si můžete prohlédnout zde
akce duben 2023

ZDOBENÍ VELIKONOČNÍCH KRASLIC

K velikonočním tradicím patří odedávna zdobení kraslic. Paní Naděžda Parmová za námi ochotně do domova přijela, aby nám představila metodu zdobení kraslic slámou. Pro některé z nás již zdobení touto technikou bylo náročné, protože vyžaduje jemné a šikovné prsty. Přesto jsme si rádi vyslechli, jak správně se slámou pracovat a někteří si ozdobili i vlastní kraslici.

Paní Parmové moc děkujeme, že mezi nás vnáší tradice a přiblížila nám Velikonoce o kousek blíž.

Vyšlo nové číslo našeho časopisu

prohlédnout si ho můžete zde
časopis jaro 2023

ALISHI - písničky s kytarou

K Mezinárodnímu dni žen, v úterý 8. 3. 2023, všechny naše seniorky dostaly od pana ředitele krásnou kytičku a hned den na to mohly svůj svátek oslavit písničkami se zpěvačkou Alenou Střelečkovou - Alishi. Přijela za námi s kytarou a společně jsme si zazpívali známé české hity. Jídelnou se nesly libé akordy, zpěv všech zúčastněných a také dobrá nálada, kterou jsme si zpěvem zajistili.

Děkujeme za milou a usměvavou návštěvu :-) 

Plán akcí na měsíc březen 2023

si můžete prohlédnout zde
akce březen 2023

MASOPUSTNÍ VESELÍ

Koblížky, dobré pivo, víno, káva či limonáda a především - výborná muzika v podání Milana Žáčka - tohle všechno byly skvělé předpoklady pro náš úspěšný masopustní bál.
Sešli jsme se všichni v úterý 21. 2. 2023 s veselou náladou v pestře nazdobené jídelně. Společně jsme si zazpívali při harmonice, všichni zúčastnění měli možnost vyhrát v naší tombole.
Skvěle jsme se pobavili, poseděli a připravili se na postní období.
Pomalu vyhlížíme jaro a těšíme se na další akce.

Vystoupení manželů Ludmily Lujkové a Milana Václava Hakla
CESTA ZA LÁSKOU

Nejen pečení, ale také básně a písně nám zpříjemnily čas oslav svátku svatého Valentýna.
V úterý 14. 2. 2023 za námi do domova přijeli manželé Ludmila Lujková a Milan Václav Hakl. Naši jídelnu zaplnili příjemnou atmosférou, uživatelé si mohli společně s nimi zazpívat známé české písně. Poslechli si také některé autorské od pana Hakla a také jim paní Lujková přednesla své básně.
Děkujeme za příjemné dopoledne plné klidu, pohody a něžné poetiky.

VALENTÝNSKÉ PEČENÍ

Svátek zamilovaných, sv. Valentýna, si připomínáme i my v domově. Letos jsme se na něj připravili s předstihem a v klubovně jsme si upekli linecká srdíčka. Domov se nám příjemně provoněl, uživatelé zavzpomínali na své lásky, bývalé i současné, a na všechny milé chvíle.

ZPÍVÁME S HARMONIKÁŘEM

Když se plní přání, zpívá celý domov :-) I tak by se dalo popsat páteční dopoledne v našem domově. V rámci Ježíškových vnoučat jsme dostali splněné přání, respektive tedy náš pan Jaroslav, který se ovšem se svojí radostí podělil i s ostatními. Pan Jaroslav si přál zazpívat si s harmonikářem, a tak se stalo, že do domova za námi přijel pan Žáček, kterého velmi dobře známe a je oblíbený. Sešli jsme se v jídelně a celé dopoledne jsme zpívali známé české písničky.

Veselá nálada panovala v domově ještě hodně dlouho. Děkujeme panu Žáčkovi a také tomu, kdo se toto přání panu Jaroslavovi rozhodl vyplnit.

PODĚKOVÁNÍ

Žáci a učitelé Základní školy Nýrov s námi před Vánoci nejen tvořili, ale pro naše uživatele si připravili krásné vánoční pozdravy. Do domova za námi dorazila ručně vyráběná vánoční přáníčka. Uživatelům udělala velkou radost a náš domov v době adventu vesele vyzdobila.
Děkujeme :-)
Centrum sociálních služeb města Letovice, příspěvková organizace
Organizace je finančně podporována z prostředků
Jihomoravského kraje a Města Letovice.

Kontakt

J. Haška 1082/12
679 61 Letovice
crossmenuchevron-down